Багато хто знає, що гранат є джерелом великої кількості вітамінів і мікроелементів, серед яких залізо, марганець, калій і йод. Всі складові цього плоду дуже корисні, і їх необхідно вживати в їжу.

Гранатовий сік і зерна сприяють зміцненню імунітету, зниженню рівня цукру в крові, підвищенню рівня гемоглобіну, поліпшенню обміну речовин і нормалізації артеріального тиску. Кісточки та перетинки є відмінними антиоксидантами і сприяють очищенню організму від шлаків. Їх рекомендують додавати в чай. Гранат дуже корисний, але тільки в тому випадку, якщо він повністю дозрів. Адже дуже часто його зривають ще не стиглим, і «дозріти» в дорозі у нього не виходить.

Що потрібно знати і на що треба звертати увагу при виборі граната, щоб бачити у себе на столі дійсно корисний фрукт?

По-перше, необхідно уважно оглянути його зовні.

Шкірка граната повинна бути злегка підсушеною і обтягувати зерна. Однак слід пам’ятати, що вона може бути такою і від довгого зберігання. У такому випадку зерна всередині теж будуть всохлі. Гладка і не підсушена корочка говорить про те, що плід зірвали з дерева не дозрілим.

Забарвлення стиглого граната буває від яскраво-червоного до темно-червоного кольору без сильних перепадів кольору. При цьому у перестиглого плоду на ній спостерігаються темні плями і невеликі тріщини, а у недозрілого – вона буде світлою. Товщина плодової скоринки не повинна бути більше 2 мм. Варто звернути увагу і на плодоніжку. У стиглого граната там не буде зелених плям. Червоні зерна, які видно при надрізі, не є показником солодкості плода.

По-друге, при покупці граната варто звертати увагу на його вагу і розмір.

Соковиті смачні зерна містять великі плоди. Якщо ви купуєте гранат в супермаркеті, то вибирати треба найбільший з різних партій. Якщо розмір плодів однаковий, то їх необхідно зважити. Дозрілі гранати містять більш соковиті зерна і тому будуть важче недозрілих.

По-третє, послухайте вподобаний плід.

Для цього просто постукайте по ньому пальцем. Якщо гранат дозрів, то видаваємий ним звук буде нагадувати звук удару по металевому контейнеру. Це відбувається через велику кількості соку всередині. Якщо плід – недозрілий, то звук буде глухим. На перезрілих гранатах залишається вм’ятина від удару.

Останнім кроком буде перевірка на пружність.

Візьміть плід в руку і злегка стисніть його. Якщо гранат щільний, а шкірка пружна, значить, плід дозрів. Якщо на шкірці залишаються вм’ятини або він м’який, значить, фрукт перезрів або пошкоджений при транспортуванні. Тоді від покупки краще утриматися. Дуже твердий гранат буде зеленим всередині.

Стиглий плід відрізняється тонкими перетинками і рівними рядами зерен. Крім того, у нього відсутній який-небудь запах, а м’якоть дуже м’ясиста. Якщо є можливість спробувати зернятко, то нею краще скористатися. Тоді ви зможете визначити ступінь солодощі граната.

Смачного вам!

Джерело

у.